Ľudia by sa vraj nebáli bankovať s Facebookom a Google

Svet bankovníctva sa v posledných rokoch výrazne inovoval, v peňaženkách nosíme platobné karty s NFC čipmi, môžeme platiť mobilom alebo dokonca inteligentnými hodinkami. Očakáva sa, že modernizáciou prejdú nielen technológie, ale aj samotné finančné inštitúcie – možno, že sa jedného dňa dočkáme bánk Facebook a Google. Ľudia v Európe si vraj vedia predstaviť, že by… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. mája 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Svet bankovníctva sa v posledných rokoch výrazne inovoval, v peňaženkách nosíme platobné karty s NFC čipmi, môžeme platiť mobilom alebo dokonca inteligentnými hodinkami. Očakáva sa, že modernizáciou prejdú nielen technológie, ale aj samotné finančné inštitúcie – možno, že sa jedného dňa dočkáme bánk Facebook a Google. Ľudia v Európe si vraj vedia predstaviť, že by svoje financie zverili týmto internetovým spoločnostiam.

Štúdia spoločnosti Fujitsu poukazuje na skutočnosť, že európski zákazníci sú pomerne progresívni. Až 7-tisíc respondetov odpovedalo na otázky týkajúce sa bankovníctva a financií a z odpovedí vyplýva, že iba 44 percent z nich používa hotovosť každý deň. To je menej ako polovica opýtaných. Až 32 percent opýtaných povedalo, že na platenie používajú svoje mobilné telefóny a dokonca až 22 percent aj nositeľnú elektroniku, napríklad inteligentné hodinky.

Sú to nesmierne zaujímavé čísla, nepochybne však neodrážajú realitu na Slovensku.

Spomedzi spomenutých 7-tisíc opýtaných vraj každý piaty respondent niekedy v minulosti použil virtuálnu menu Bitcoin. Zhodne pätina ľudí potvrdila, že by boli pripravení používať Facebook, Google alebo Amazon na bankové aktivity.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. mája 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.