Toyota predala už 8 miliónov hybridov. Na Slovensku 1400.

„Hybridných vozidiel Toyota a  Lexus sme na Slovensku predali od roku 2005 už takmer 1400. Od roku 2012 kedy bol na Slovensku uvedený do predaja hybridný Yaris a  následne aj Auris, obľuba hybridných modelov rapídne narastá.“ uvádza Pavel Zákora, Country Director spoločnosti Toyota Central Europe – Slovakia. „Pri  modeli Auris tvoria hybridné modely takmer 25%… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 14. septembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

„Hybridných vozidiel Toyota a  Lexus sme na Slovensku predali od roku 2005 už takmer 1400. Od roku 2012 kedy bol na Slovensku uvedený do predaja hybridný Yaris a  následne aj Auris, obľuba hybridných modelov rapídne narastá.“ uvádza Pavel Zákora, Country Director spoločnosti Toyota Central Europe – Slovakia.

„Pri  modeli Auris tvoria hybridné modely takmer 25% a pri  Yarise dokonca 30% zo všetkých predaných vozidiel. Zákazníci si cenia úspornosť, spoľahlivosť, komfort automatickej prevodovky, nízke prevádzkové náklady a  v neposlednom rade tichú prevádzku. Hybridné modely sa vyznačujú oproti konvenčným vozidlám priaznivejším rozložením hmotnosti. Hybridná technológia nijako neobmedzuje batožinový priestor v porovnaní s konvenčnými verziami“ dodáva Pavel Zákora.
 

Prius fungoval iba teoreticky, prakticky sa spočiatku ani nerozbehol

Prezident spoločnosti Toyota, Takeshi Uchiyamada, rád rozpráva príbeh o tom, ako sa jeho tím 49 dní pokúšal rozhýbať prototyp modelu Prius. Hovorí: „Nevedeli sme nájsť chybu, takže sme každý deň pracovali do noci a hľadali, kde je problém. Okolo Vianoc sme vozidlo rozbehli, ale prešlo iba 500 metrov!“
Tento príbeh sa udial v roku 1995. Hybridné vozidlá vtedy predstavovali iba neosvedčené experimentálne stroje s nejasnou budúcnosťou. O dvadsať rokov neskôr Toyota s radosťou oznamuje viac ako 8 miliónov predaných vozidiel. Medzi týmto míľnikom a predchádzajúcou miliónovou hranicou uplynulo len 10 mesiacov.
 

Toyota Prius a jej evolúcia

Toyota Prius a jej evolúcia


 
Nie je jednoduché predstaviť si dopad 8 miliónov hybridov na životné prostredie a na vlastníkov hybridných vozidiel. Pre lepšiu predstavu, Toyota vypočítala, že hybridné vozidlá tejto spoločnosti vyprodukovali približne o 58 miliónov ton2 emisií CO2 menej, než by vypustili benzínové vozidlá s podobnou veľkosťou a výkonom. Spoločnosť Toyota odhaduje, že hybridné vozidlá Toyota ušetrili približne 22 miliárd litrov benzínu oproti palivu spotrebovanému benzínovými vozidlami podobnej veľkosti.
Posolstvo je jednoznačné, hybridy si našli domov na cestách na celom svete a zostanú tu s nami aj v budúcnosti. Od uvedenia modelu Prius v roku 1997 Toyota postupne pridávala do celého spektra svojej ponuky hybridné modely, od kompaktného modelu Yaris Hybrid až po nedávno predstavený RAV4 Hybrid. V súčasnosti Toyota predáva 30 modelov hybridných osobných vozidiel a jeden model plug-in hybrid na viac ako 90 trhoch.
Toyota iba za uplynulý rok sprístupnila viacero nových hybridných modelov vrátane modelov Esquire Hybrid (iba v Japonsku) a Lexus RC300h a nedávno uvedeného modelu Sienta Hybrid. Ďalšie nové hybridné modely sú za dverami, napríklad Corolla Hybrid a Levin Hybrid (iba v Číne) a RAV4 Hybrid. Toto neustále uvádzanie nových modelov bude len pokračovať. Do ponuky spoločnosti Toyota pribúdajú nové hybridné modely, ktoré sa predávajú na väčšom počte trhov než kedykoľvek predtým.
Hybridné technológie, ktoré zahŕňajú všetky technológie potrebné pre vývoj ekologických vozidiel a zabezpečujú používanie rôznych kombinácií palív, považuje spoločnosť Toyota za základné ekologické technológie pre dvadsiate prvé storočie. Toyota pomocou týchto technológií vylepšuje aj nehybridné vozidlá. Celkovo sa zameriava na zvyšovanie výkonu, znižovanie nákladov a rozširovanie ponuky modelov vrátane nehybridných vozidiel.
 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 14. septembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.